arka bahçe, Küçük arka bahçe peyzajı

Küçük bir arka bahçeniz varsa illa zemini toprak olmasa da teras katınızda bile uygulayabileceğiniz harika bahçe tasarımını sizde uygulayabilirsiniz. Zeminde yapay çim kullanarak saksı bitkileri ile güzelleştireceğiniz bahçenize uygun bahçe mobilyaları ile örnek bir tasarım yapabilirsiniz.

Bahçe peyzaj kendin yapmak isteyenler için fikirler

Bahçe peyzajı yapmadan önce bulunduğunuz iklimi ve bahçenizin yapısını iyi tanımalısınız. Örneğin sıcak bölgelerde yaşıyorsanız dördüncü resimdeki gibi bitkileri kullanabilirsiniz. Eğer iç anadolu gibi çok yağmur yağmayan bir yerde yaşıyorsanız bakımı kolay olacak saksı ağaçları kullanabilir ve kışın 

bahçede şömine modelleri, bahçe şöminesi nasıl yapılır, bahçe şöminesi, bahçe şömineleri, Bahçede şömine modelleri ve bahçe dizaynı

Yaz kış kullanmak istediğiniz bir bahçe hayal ediyorsanız ortasında bahçe şöminesi olan alanın zeminine renkli taşlar ya da mıcır döşeyerek ortada ki şöminenin etrafında pikniğinizi yapabilirsiniz.

bahçe bitkileri, bahçe peyzaj bitkileri, bahçe peyzajında kullanılan bitkiler, Bahçe peyzajında kullanılan bitkiler

Konunun başında da söylediğimiz gibi mutlaka yaşadığınız bölgenin iklimini tanımalı ve buna göre peyzajınıza uygun bitkiler kullanmalısınız.

bahçe taşları, bahçe düzenleme taşları, dekoratif bahçe taşları, taşlarla bahçe dekorasyonu, Taşlarla bahçe dekorasyonu

Bahçe peyzajı için hem işinizi kolaylaştıracak hemde ekonomik fiyatlarla bahçe düzenlemesi yapabilmeniz için taşlarla dilediğiniz dekorasyonu yapabilirsiniz.

bahçe peyzaj çiçekleri, bahçe çiçek düzenlemeleri, bahçe çiçek çeşitleri, Bahçe çiçek düzenlemeleri ile peyzaj

Bahçe düzenlemesi deyince ilk akla gelen her zaman için rengarenk çiçeklerdir. Bu yüzden bahçenizin toprağına ve yaptığınız dekorasyona uygun şekilde dikeceğiniz çiçeklerle tasarım yeteneğinizi konuşturabilirsiniz.