bahçe peyzaj fiyatları, bahçe düzenlemesi nasıl yapılır, bahçe havuzları fiyatları, bahçe düzenleme fiyatları, bahçe havuzu fiyatları, bahçe duvarı fiyatları, bahçe dizaynı nasıl yapılır, bahçe peyzajı nasıl yapılır, bahçe düzeni nasıl yapılır, Bahçe düzenlemesi nasıl yapılır - Bahçe peyzaj fiyatları

Bahçe düzenlemesini peyzaj mimarına mı yoksa kendiniz bahçe düzenlemesi nasıl yapacağınız konusunda karar verebilmeniz için bazı fikirler paylaşıyoruz.

Bahçe peyzajı nasıl yapılır

Bahçenize peyzaj çalışması yapılmasına karar verdiyseniz bu konuda profesyonel peyzaj mimarı mı tercih edeceksiniz yoksa bahçe peyzajı kendiniz mi yapacaksınız buna karar vermelisiniz. Eğer ekonomik açıdan bir sıkıntınız yoksa ya da bahçe düzenlemesi için para ayırabilirim diyorsanız işinin ehli olan peyzaj mimarına bahçe düzenlemesi yaptırabilirsiniz. Eğer ben bahçe ile ilgilenmekten ve düzenlemekten hoşlanıyorum diyorsanız kendinizde basit bahçe düzenleme fikirleri ile keyifli bir çalışma yapabilirsiniz.

Bahçe düzenlemesini peyzaj mimarına yaptırmak isteyenler :

 • Öncelikle peyzaj mimari ile çalışmanın avantajı malzeme ve ürünleri sürekli çalıştıkları için daha iyi bilmelerinden dolayı ekonomik olmasına da dikkat edecekleri varsayımıyla malzeme seçiminde size kılavuzluk yapabilirler.
  • Daha önce çalıştıkları bahçe düzenleme örneklerine bakarak size fikir sağlamasını ve hayal ettiğiniz bahçenin nasıl olabileceğini önceden görebilmenizi sağlayabilirler.
  • Bahçe dizaynı yapılmadan önce gerekirse bilgisayar yardımıyla 3 boyutlu programlarda bahçe düzenlemesi yaparak size bahçenizin bittiğinde tam olarak nasıl görüneceğini gösterebilirler.
  • Bahçe peyzaj fiyatları konusunda kafanız karışmadan ne istediğinize tam olarak karar verip nasıl bir bahçe düzenlemesine ne kadar fiyat ödeyeceğinizi önceden öğrenebilirsiniz.
  • Bahçenize havuz yaptırmak istiyorsanız bahçe havuz fiyatları isteyebilirsiniz. Size teklif edecekleri bahçe havuz modelleri arasından hem bütçenize hem göz zevkinize en uygun bahçe havuzları fiyatlarını talep ederek bahçenizde böyle bir havuza sahip olabilirsiniz.
  • Örneğin bahçe duvarı yaptırmak istiyorsanız sitemizde de paylaştığımız onlarca bahçe duvarı örneklerinden bir tanesinin ya da hepsinin bahçe duvarı fiyatlarını öğrenebilirsiniz ve istediğiniz bahçe duvarına sahip olabilirsiniz.
  • Bahçe mobilyalarından olan ve özellikle lüks villa bahçelerinde kullanılan bambu bahçe mobilyaları fiyatlarını size temin edebileceklerini öğrenebilirsiniz.
  • Eğer büyük bir bahçeniz varsa kesinlikle ihtiyacınız olacak bahçe yer döşeme modelleri içerisinden bahçenizde seçtiğiniz çiçekler, ağaçlar ve düzenleme örneklerine en uygun bahçe yer döşeme modellerinin en uygununa birlikte karar verip bahçe yer döşemeleri fiyatlarını çıkartmasını isteyebilirsiniz.
  • Bahçenizde kullanacağınız bahçe şemsiye fiyatları, bahçe aksesuarları fiyatları, kış bahçesi fiyatları, bahçe hamak fiyatları ve bahçe peyzaj fiyatları gibi tüm konularda ki fiyatları almak oldukça işinizi kolaylaştıracaktır.
 • En iyi peyzaj mimarı ile çalıştığınızdan emin olmak için öncesinde tanıdıklarınızdan bahçe düzenlemesi yaptırmış birileri varsa memnuniyetleri doğrultusunda aynı peyzaj mimarı ile çalışabilirsiniz. Çevrenizde bulunan peyzaj mimarları hakkında araştırma yaparak bir kaçı ile görüşebilir ne istediğinize tam karar verdikten sonrada her birinden bahçe düzenleme fiyatları alabilirsiniz.
 • Bahçe peyzajı yaptırdıktan sonra bahçenin daima bakım isteyeceğini aklınızdan çıkarmamalısınız eğer buna ayıracak vaktiniz yoksa sizin için bu işleri yapabilecek bahçıvan bulmanızda fayda var.

Daha önce değinmediğimiz noktalardan bir diğeri ise güzel bir bahçe tasarımı evinizin fiyatını da arttıracaktır. Bunu da göz önünde bulundurarak bahçeniz büyükse içine kış bahçesi ya da bahçe veranda modellerinden bir tanesini seçip yaptırabilirsiniz.

Eğer bahçe peyzajını kendiniz yapacaksanız ve Bahçe peyzajı nasıl yapılır ? sorusu aklınıza takıldıysa işte size püf noktalar. 

 • Öncelikle bahçe planlamanızı yaparak işe koyulmalısınız. Bu size ihtiyacınız olan bahçe peyzaj ürünlerinin neler olacağı konusunda öncelikli olarak fikir verir ve ürünleri toplu olarak alırken size fiyat konusunda avantaj sağlayabilir.
 • Bahçe düzenlemenizin bittiğinde nasıl görünmesini istiyorsanız bazı bahçe peyzaj programları kullanarak istediğiniz gibi bahçe peyzajı yapıp öncesinde sonuçlarını görebilirsiniz böylece deneme yanılma yoluna giderek gereksiz para harcamazsınız.
 • Her şeye karar verdikten sonra malzemelerinizi alın fakat bunları uygulamadan önce yapmanız gerekenler var.
 • Örneğin bahçe zemini eğer engebeli ise düzleştirmeniz gerekiyor.
 • Bahçe zeminini düzelttikten sonra önce bahçe yolundan başlayın ve istediğiniz gibi yolları oluşturun.
 • Ardından toprağınızı gübre ve çeşitli ilaçlarla zenginleştirebilirsiniz.
 • Kendiliğinden biten yabani otlarla uğraşmak istemiyorsanız bahçenizde ot çıkmaması için çim ekmeden ya da çim sermeden önce naylon benzeri satılan malzemelerden alarak önce bu malzemeyi serin ve ardından istediğiniz bölgelere çim serin ve bahçe düzenleme planında ön gördüğünüz gibi bahçenizi düzenlemeye devam edin.